Piece dwufunkcyjne, a istota kotłów

Kotły pionowe z zabudowanymi kontenerami będą idealnym rozwiązaniem dla właścicieli domów jednorodzinnych. Ten typ kotła jest zwykle instalowany w oddzielnej kotłowni.

Piece dwufunkcyjne, a aspekt jednostki kotłowej

Zaletą kotła jednofunkcyjnego z oddzielnym zbiornikiem na wodę jest to, że każdy z tych elementów jest zamknięty w płaszczu kotła. W górnej części znajduje się kocioł, w dolnej zbiornik na wodę. Taka konstrukcja oszczędza miejsce i piękno kotłowni. Inne możliwości podłączenia cyrkulacji ciepłej wody użytkowej. W związku z czym zwiększ komfort ciepłej wody. Nie należy zapominać, że warto jest postawić na piece dwufunkcyjne.

Kocioł naścienny z wbudowanym zbiornikiem na wodę to idealne rozwiązanie dla właścicieli wielkopowierzchniowych mieszkań. W tym przypadku nie ma wątpliwości, że kocioł jednofunkcyjny z wolno stojącym zbiornikiem, bo nie ma na nim miejsca.

Pod względem wydajności ciepłej wody użytkowej kombinowane kotły ścienne mogą być zbyt niewygodne. Najlepszym rozwiązaniem jest kocioł naścienny i zabudowany pojemnik. Można go zainstalować w łazience lub kuchni, a nawet w szafce kuchennej.

Pod szafką z jednej strony znajduje się kocioł, z drugiej zbiornik na wodę, zwykle o pojemności od 50 do 70 l. W takim przypadku możemy również podłączyć układ cyrkulacyjny do zbiornika na wodę. Komfort ciepłej wody wystarcza, aby pomieścić kilkuosobową rodzinę. Nawet po wyczerpaniu się ciepłej wody w zasobniku moc kotła (zwykle w granicach 20 kW) potrafi ogrzać pojemność 50 ÷ 70 l w mniej niż 10 minut. Pi9ece dwufunkcyjne zasługują na szczególną uwagę.

Jeśli wykorzystamy pełną pojemność zbiornika podczas dużego poboru wody, kocioł będzie nadal podgrzewał wodę, ale w trybie ciągłym.

Kocioł z wbudowaną wężownicą napędzaną wężownicą. Konstrukcja ta oznacza, że ​​woda podgrzana w kotle wpływa do wężownicy w zbiorniku, a woda użytkowa jest podgrzewana przez wężownicę. W takim przypadku woda w zbiorniku zostanie równomiernie podgrzana.

Efekt jest taki, że będziemy musieli poczekać na ciepłą wodę do momentu podgrzania pełnej pojemności zasobnika. Zaletą tego projektu jest to, że nie jest potrzebna dodatkowa pompa obiegowa wewnątrz urządzenia (w przeciwieństwie do zbiornika warstwowego).